Arkadaşlara Sözümüz Var, Bu Böyle Gitmez!

Arkadaşlara Sözümüz Var, Bu Böyle Gitmez!
11 Haziran 2022 - 19:34

Dün sabah saatlerinde Akdeniz Üniversitesi Elmalılı Hamdi Yazır KYK Yurdu’nda kalan sıra arkadaşımızın intihar haberini aldık. Ardından sosyal medyada bunun mayıs ayı içerisinde resmi kayıtlara geçmiş üçüncü intihar vakası olduğu yazıldı. Twitter’da tanıkların aktardıklarıyla derlenen bir bilgisel resmi kayıtlara geçmeyen vakaların da olduğunu iddia etmekte, ardından başka üniversite yurtlarında kalan arkadaşlarımızın aktarımlarıyla da aynı durumun başkaca yurtlarda da yaşandığı, cemaatlerin yurtlardaki aktif faaliyetlerine ve devlet yurtlarının İslamcı çetelere nasıl teslim edildiği en acı biçimiyle tekrar kendisini göstermiştir.  

Ülkenin içerisinde bulunduğu mevcut politik, ekonomik ve sosyal kriz gençliğin de bugününü ve yarınını talan etmekte, elinden almakta ve yarına dair olan tüm ümitlerini sönümlendirmektedir. İşsizlikle, geleceksizlikle ve bugününü yaşayamamakla cebelleşen gençlik, ya devlet yurtlarının yetersiz kapasitesi sebebiyle cemaatlerin, İslamcı çetelerin eline düşmek zorunda kalırken gelinen noktada devlet yurtlarının da doğrudan cemaatlere, çetelere teslim edildiği görülmektedir. 

Memleketin ve hayatlarımızın her alanını saran siyasal islam yaşam alanlarımıza kadar girerken beraberinde bütün memleketi, hayatlarımızı ve dinamiklerini ele geçirmeyi hedeflemektedir. Bilimsel, laik ve parasız eğitim hakkımız AKP tarafından gasp edilirken üniversiteler, yurtlar, kamuya ait kentsel mekanlar ve yaşam alanlarımız yine AKP eliyle İslamcı cemaatlere teslim edilmekte, piyasacı ve İslamcı dinamiklere göre dönüştürülmekte, kuramamaktan şikayet ettikleri ideolojik ve kültürel iktidar cemaatlere teslim ettikleri kurumlarla kurgulanmaya çalışılmaktadır. AKP’nin yaratmış olduğu ekonomi politik ve aynı zamanda İslamcı tahakküm gelinen noktada sıra arkadaşlarımızın hayatlarına mal olmaktadır. Ülkenin ve gençlerin geldiği bu halin bir yönetememe krizi değil aksine bu koşulların bilinçli bir yönetim tercihi olduğunun altını çiziyoruz.  

Uzunca süredir her yeni güne yeni bir krizle başladığımız gençliğimize ve hayatlarımıza doğrudan saldıran bu siyasal hatla kurtulana ve hesaplaşana kadar mücadeleyi örecek ve büyüteceğiz. Son kertede bu memleketin gençliğine reva görülen yozlaşmış, çürümüş ve sürdürülemez bu hayatı reva görenlerin başlarına yıkmak arkadaşlarımıza hem sözümüz hem de borcumuzdur. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x