ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN HAREKETE GEÇİYORUZ!

GENÇLİK MECLİSİ DEKLARASYONU

ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN HAREKETE GEÇİYORUZ!
19 Şubat 2022 - 18:40 - Güncelleme: 11 Nisan 2022 - 18:48
ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN HAREKETE GEÇİYORUZ
HAYDİ ARKADAŞ BU YOLDA BİRLİKTE YÜRÜYELİM

   Her yerden isyan sesleri yükseliyor. Artık bu köhne karanlığa tahammülümüz kalmadı, özgürlüğümüz ve geleceğimiz için harekete geçiyoruz. İsyanlarımızı birbirimizle buluşturacak bir yolu açmak için tüm genç arkadaşlarımızı bu mücadeleyi birlikte büyütmeye çağırıyoruz.
   Siyasal islamcı rejim ömrünü tüketti. Bu Orta çağdan kalma anlayışı tarihin tozlu sayfalarına göndererek hayallerimizdeki özgür dünyayı kuracak bir mücadeleyi yeşerteceğimize tüm aklımız ve kalbimizle inanıyoruz.
   AKP-MHP iktidarının karşısında gençliğin yıkıcı iradesi her geçen gün büyüyor. Bizlere dayatılmak istenen distopyanın içerisinden yeniye ve güneşli günlere olan inançla yürüyoruz. Gençlerin sesini duyurabileceği, yepyeni bir gençlik dalgasını örgütlü mücadeleye kanalize edebilecek bir anlayışın gerekliliğini hissediyoruz. Ülkenin dört bir yanından yükselen genç sesleri birleştirerek, isyanına içkin olan devrimci direniş potansiyellerini açığa çıkartacak bir gençlik örgütünü kurmanın sorumluluğunu alıyoruz. Sesinin duyulmadığını hisseden gençlerin sözünü sokak sokak, kampüs kampüs, sınıf sınıf büyüteceğiz.
   Özgürlüğümüz için SES ÇIKARMAYA çağırıyoruz! Dinci baskının altında hayatlarımızın kuşatılmasına itiraz ediyoruz. Sözün, düşüncenin ve ifadenin yasaklandığı bu baskıcı rejimi reddediyoruz. Özgürlüğümüz istiyoruz!
   Tarikat yurtlarına muhtaç olmadan, fahiş zamlar nedeniyle kapısını açamadığımız evler nedeniyle barınma sorunu yaşamadan eğitim görmek istiyoruz. Temel ihtiyaçların dahi piyasalaştırıldığı düzene karşı haklarımızı istiyoruz! 
   Bizi bekleyen diplomalı işsizliğe, geleceksizlik girdabında boğan faşizme isyan ediyoruz; ülkenin kaynaklarının mafyanın, çetenin, üç beş yandaş çetecinin değil gençlik için harcanacağı adil bir ülke için mücadele etmeye çağırıyoruz, geleceğimizi istiyoruz!
   AKP iktidarının başından beri günbegün hayatımıza sokulmaya çalışılan ve pandemi önlemi adı altına sığdırılarak yürürlüğe sokulan yepyeni kısıtlamalarla giderek genişleyen fiili şeriat rejimine karşı özgürlük talebinin sesi olacağız. İlerici bir değişim yaratmak için bu iddiaları gerçekleştiren özne olmak adına yola çıkıyoruz.
   Çağrısını yaptığımız politikayı gençliğin kendi özgücüne güvenerek her alanda örgütleme sorumluluğuna ve iradesine sahibiz. Bunun için forumlarla, meclislerle, yapacağımız buluşmalarla bulunduğumuz her yerde geniş gençlik kesimleriyle buluşacak gençliğin sesini her yerde haykıracağız.
   Şimdi kendini bir başına hisseden gençlere ulaşarak yalnız değil hep birlikte ses çıkarma zamanı. Şimdi tarikat ve cemaat yurtlarında nefes alamayan gençlerden, sokaklarda kendine yaşam alanı bulamayan gençlere; birleşerek özgürlüğümüz için ses çıkarma zamanı. Şimdi gericiliğe karşı laiklik için ses çıkarma zamanı. Ücretsiz barınma, yemek, eğitim, sağlık için ses çıkarma zamanı. SOL Genç’in sesini yükseltmek, karanlıklar içerisinden aydınlık yarınları kurmak için bir adım daha atalım! SOL Genç’te birleşelim!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x