SOL GENÇ'TEN ÇAĞRI

SOL GENÇ'TEN ÇAĞRI
02 Şubat 2021 - 13:19
Merhaba arkadaş,
Yitik, yıkık, köhne bir düzen hayallerimizin, umutlarımızın üzerine çökmüş,  geleceğe dair ışığımızı çalmış, bizleri şimdiden yorgun ve yalnız kılmış. Kendi hayatlarımız üzerinde söz sahibi olamamış, tek adamların ve çok yandaşların kurallarını çizdiği bir oyunun içerisinde figüran kalmışız. Artık bu hayatı reddediyoruz.
Her yaklaşan seçim öncesi suyun başını tutmuş bir grup çıkar çetesinin bitmek bilmez kuşak tartışmaları eşliğinde “kazanılacak”, “hamle yapılacak” “oy potansiyelleri” değiliz. Bizler, onların beka diye yutturduğu, zengin sofralarının devamlılığını sağlayacak “rakamlar, istatistikler” değiliz.
Bu ülkede doğduk, bu ülkenin bir parçasıyız, bu ülkenin değerlerinin farkındayız. Ancak bu güzel ülkedeki eşitsizliklerin, bizi birbirimize rakip kılan sınav sistemlerinin, torpilin, hayatımıza karışmayı kendine hak görenlerden, parmak sallayan siyasetçilerin de farkındayız.
Tarikat cemaat ilişkilerine girmeyenlerin iş bulamadığı, atamasının yapılmadığı, akademide ilerleyemediği, bir grup marjinal şeriatçının devletin tepesine çöreklendiği bu çürümüş düzenden kurtulmak dışında şansımızın kalmadığının farkındayız. Her gün bir arkadaşımız işsizlikten, umutsuzluktan, hayattaki hiçbir beklentisinin karşılanmamasından yitip gidiyor. Bunun sorumlusu biz değiliz, bizi bu karanlığa sürükleyenlerdir.
Sevgili arkadaş,
Bizler Sol Genç olarak ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacağımız, yaşamamıza anlam katacağımız bir birliktelik ve mücadele süreci için yola çıktık. Kimsenin potansiyeli, nesnesi olmayacağımız, kendi kararlarımızı birlikte alacağımız, solun değerleri ve devrimci tarihimizin ışığında yepyeni bir yolu birlikte açacağımız bir siyaseti birlikte yaratabiliriz. Televizyonlarda her gün adımıza konuşanları, saraylarındaki şatafatlı sofralarından iki dakika kalkıp bize bir şeyler anlatarak oy kazanacağını sananları, gerçekten genç, dinamik, aydınlık bir siyasetle derinden sarsabiliriz. Ülkemizin tepesinde kabuk bağlamış, köhnemiş, eskimiş, yedikçe semirmiş bu korku sultasını ortadan kaldırıp, eşit, özgür, adil bir ülke kurabiliriz.
İşsizlik dışında, yoksulluk dışında, rüşvet ve torpil dışında bir seçenek sunmayanların bize anlatacağı bir şey yok. Ya da seçim günü yaklaştıkça reklam ajanslarına para verip “gençlerin diliyle” komiklik yapan düzen siyasetçilerinin yaratacağı bir umut yok. Dilimiz de var, aklımız da var, gördüklerimiz de bildiklerimiz de var, biz kendi adımıza konuşabiliriz. Gölge etmesinler başka ihsan istemeyiz.
Gel arkadaş,
Bu düzeni derinden sarsacak sol bir gençlik hareketini, eşitlik, adalet, laiklik, özgürlük, kardeşlik temelinde birlikte kuralım. Gençliğin değiştirici gücüyle ülkenin yolunu tıkayanları değiştirelim. Hayat bizim, ülke bizim, biz değiştirelim.
SOL GENÇ’te BİRLEŞELİM

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum